www.kancelaria-polit.pl
biuro@kancelaria-polit.pl

Aktualności

 • Co nakręca eCommerce? Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Polit partnerem badania sklepów internetowych

  Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Polit uczestniczyła jako partner merytoryczny w badaniu sektora eCommerce w Polsce, przeprowadzonym przez Pracownię Badawczą CubeResearch. Badanie przeprowadzono w dniach 6-12 stycznia 2014 roku, on line, wśród właścicieli sklepów interetowych. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badania obejmującym aspekty prawne eCommerce.

  Czytaj całość
 • Cloud Computing - prawne aspekty udostępnienia aplikacji w chmurze obliczeniowej (SaaS)

  W dniu 3 października 2013 roku radca prawny Marcin Polit wygłosił referat pod tytułem \"Cloud Computing - prawne aspekty udostępnienia aplikacji w chmurze obliczeniowej (SaaS). Wystąpienie miało miejsce w ramach Seminarium \"Innowacyjna Gospodarka\" towarzyszącego Konferencji Naukowej \"Obrót powszechny i gospodarczy - problemy prawne i rynkowe\". Organizatorem konferencji i seminarium była Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną do wystąpienia.

  Czytaj całość
 • Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 sierpnia 2013 r. sygn. I OSK 1666/12

  W wyroku z dnia 21 sierpnia 2013 r. (sygn. I OSK 1666/12) Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że administrator jest obowiązany udostępnić dane użytkownika forum internetowego każdemu podmiotowi, który udowodni, że ich uzyskanie jest niezbędne do ochrony jego dóbr osobistych. Wskazane orzeczenie może w istotny sposób wpłynąć na praktykę działania przedsiębiorców dotkniętych złośliwymi wypowiedziami internautów na forach i w serwisach społecznościowych

  Czytaj całość